Meraklı Minik

Meraklı Minik, Tübitak tarafından yayınlanan aylık bir okul öncesi dergi. Aynı yaş grubuna hitap eden bir çok dergiden farklı olarak benim “Meraklı Minik” te üstün gördüğüm nitelik, realist bir bakış açısı kazandırıyor olması. Çocukların hayal güçleri zaten yeterince geniş ve gerçek kavramlardan hayalî bir sürü yeni kavram-dünya yaratma gücüne sahipler. Meraklı Minik, çocukların kendi başlarına yaratamayacakları, bir başka deyişle hayal gücüyle kurgulayamayacakları bilgiler sunmakla kalmıyor, hayal dünyalarında soyutlayarak ortaya koyabilecekleri sınırsız düşünce dünyalarına da malzeme sağlıyor.

r10Ali Nejat’ ın doğumundan bu yana biriktirsek de, okumaya başlayalı iki ay oldu ve çok keyif alıyoruz. Bu sayede Ali Nejat’ ın bir şeyleri kesip biçmeye ve çıkartmalara olan ilgisini de keşfetmiş olduk. Ali Nejat derginin tamamını ilgiyle inceliyor, hayvan resimlerine dönüp tekrar tekrar bakmak istiyor. Her sayıdan çıkan kartlar ve kartondan kesip biçerek ya da yapıştırarak yapılan oyunlarla saatlerce oynuyoruz.

Kanımca Meraklı Minik, her okul öncesi ebeveyninin sağ kolu olabilecek, keyifli bir dergi.

Reklamlar
Bu yazı Eğitim Materyalleri, Kitaplar - Dergiler içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s