Hakkımda

Bütün eğitim sistemlerinin sonu monoton, fabrikasyon bireylere çıkıyor. Ben hiç bir dinî, siyasî düşünceye bağlı olmaksızın, sırf şu dünyada benden geriye kalacak tek varlığı, çocuğumu, bir başkasınınki ile aynılaştırılsın, tektip düzene uyması için bastırılarak kalıba sokularak şekillendirilsin diye dünyaya getirmediğim için ev okulunu seçiyorum..

Özellikle ABD ve Auvrupa ülkelerinin büyük bir kısmında çok yaygın bir uygulama olan homeschool (ev okulu) uygulaması henüz Türkiye’ de yasal değil. Bir gün bu güzel eğitim metoduna ülkemizde de kapıların açılacağını umarak anne oldum. 22 Mayıs 2011 yılında başbakanın Bursa mitinginde yaptığı konuşmada ev okulundan söz etmesi beni daha da umutlandırdı.

Yasal olmadığından şu an yaygın da olmayan bu uygulamanın örneklerini araştırmaya çalışmış olsam da, yeterli bir veriye ulaşamadım ve yabancı kaynaklarla kendimi bu konuda yetiştirmek zorunda kaldım. Bu, benimle aynı durumda olan ebeveynler için böyle bir blog hazırlamak konusunda cesaretlendirdi.

Son olarak, bir anneyim ve oğlumu evde eğiteceğim. Bu blogda ev okulu ile ilgili bulduğum kaynakları ve oğlumla (ev) okulda geçen zamanı yayınlayacağım. Birilerinin işine yararsa ne mutlu…

Reklamlar

2 Responses to Hakkımda

  1. Etkaca dedi ki:

    Çok güzel başlamışsınız, devam edeceğinizi ve ilham vereceğinizi umuyorum:) sevgiler

  2. esasto dedi ki:

    Daha biraz önce bu konuda araştırmaya başladım ve hemen sormak istiyorum; peki çocuğunuz okulları dışarıdan mı okuyor? Okula gönderme zorunluluğu açısından soruyorum. Bu konudaki acemiliğimi mazur görün…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s